neděle 21. srpna 2011

Big Classic Cheese, McDonald's

BIG VARIACE

Se zpožděním, ale přece. Recenze na Big Classic Cheese je tady. Jak sem sliboval, po nudných a podle mě nevydařených "italských" sendvičích tu máme konečně pořádnou akci. Variace na Big Tastyho. V ostatních zemích Evropy (například v Německu minulej rok) to byla velmi úspěšná akce. Proč? Protože tam Big Tasty Bacon je sezónní burger. Nebo v té době býval. U nás, kde si Big Tasty Bacon můžeme dopřávat kdykoliv už pár let, akce takovej úspěch asi mít nebude. Ale rozhodně stojí za pozornost.

Jak sem psal na začátku, první na přetřes přišel Big Classic Cheese. Na ten sem se těšil moc. Chutnal sem ho už nějakej ten pátek zpátky, ale nečekaná cesta na Krétu mi zabránila v napsání recenze. Ne že by na Krétě neměli internet, ale tam mi v psaní zase bránily silný míchaný drinky. :)


 Co v něm teda vůbec je? Pořádnej flák hovězího a'la Big Tasty. Velká houska, 3 plátky cheddaru, rajčata, nasekanej salát, červená cibule, majonéza, hořčice (!) a kečup. Co se týká velikosti, je naprosto dostačující. Pokud si dáte menu, měl by se najíst snad každej. Co se týka ceny, to už je slabší. Bez menu je cena 90. S menu (velkým) 135 korun.


Jak je na tom chuťově? Dvě slova. Nic moc. Maso dobrý. Zelenina dobrá. Červené cibule sem tam teda moc neměl, ale to nevadí. Sýru je tam celkem hodně. Taky musí, aby to chutnalo sýrově. Ony ty fastfoodový rychlotaveňáky nepatří mezi sýry s nejvýraznější chutí. Ale 3 plátky to zachránily. Název hamburgeru sedí. Big byl. Classic byl. Cheese taky byl. Proč sem teda psal že není nic moc? Můžou za to použitý omáčky. Obyčejnej kečup, obyčejná hořčice a mcdonaldovská majonéza. Která, co si budeme povídat, hellmansu nesahá ani po stydkou kost. Takže dáte 90 korun (respektive 135) za hamburger, kterej chutná naprosto obyčejně (jako hambáč z hladovýho okna za tři pětky).


Závěr? Podle mě slabota a rozhodně si ho znova dávat nebudu. Ne že by byl špatnej, ale je obyčejnej až hanba. Za 90 korun? Ne děkuji. Big Tasty Bacon nepřekonán. Na ten bude recenze později. Pokud ho náhodou někdo nějakým nedopatřením neochutnal... Stejně jako později napíšu recenzi i na Big Chili.

Žádné komentáře:

Okomentovat