neděle 12. června 2011

Grande Italia McDonald's

S chutí na prázdniny

A máme tady konečně novou akci u McDonald's, která za něco stojí! Její název je "S chutí na prázdniny". Obětoval jsem se pro vás a ochutnal první z nových sandwichů, Grande Italia. Rozeberem si ho trošku blíž.


Co v něm najdete? Klasickou hovězí placku (velkou), pancettu, parmazán, rajče, ledovej salát a omáčku Caesar. To všecko narvaný v bílé housce s olivovým olejem posypanou nezjištným kořením. Jeho cena bez menu je 85 korun a McMenu (velký menu) 130 korun.


Jak vidíte, hamburger se od obrázku "trošku" liší. Ale kdo si na tyhle věci dneska stěžuje, tak asi žere jen brokolici a zrní... A jak to vůbec chutná? Jedním slovem se to asi popsat nedá. První, co ucítíte v puse, je chuť housky, která je opravdu vynikající. Konečně houska, která se nerozpadá, ale je pěkně pevná, křupavá a prostě fantastická. Podobá se víc českým houskám, než těm klasickým sladkým od McDonald's. A to je asi to jediný, co tenhle hamburger odlišuje od ostatních.

Maso, salát a rajče sou klasika. To snad nezvedne nikoho ze židle (snad jen lidi, co nejí rajčata). Omáčka je nevýrazná. Taková lepší majonéza. Pokud jste se těšili na pravou omáčku Caesar z veleznámých italských salátů, která se dělá mimo jiné z ančoviček, budete zklamaní jako já. Pak tam máme sýr parmazán. Ten sice chutná jako parmezán, ale je ho tam málo a v hamburgeru se jeho chuť naprosto vytratí. Stejně jako chuť majonézy... A pancetta? Ta je vynikající, ale být tam obyčejná slanina, tak rozdíl v chuti taky nepostřehnete.

Závěr? Úžasná houska (ta se jim fakt povedla), dobrý suroviny, ale výsledek slabej nadprůměr. Určitě stojí za vyzkoušení a nejspíš si ho ještě někdy dám, ale žádná bomba. Každopádně o dvě třídy lepší, než podobný hamburgery minulej rok.

Ale tímhle dneska nekončíme. Jako u každé akce, i tady si můžete dát speciální hranolky a nějakou tu další přílohu. V tomhle případě tu máme toskánské hranolky a mozzarella pesto s rajčato-olivovou omáčkou.


Jestli byl Grande Italia slabej nadprůměr, tak kousky mozzarelly jsou naprostá bomba. Naprosto vynikající chuť a s tou omáčkou patří k tomu nejlepšímu, co kdy McDonald's vytvořil. A na rozdíl od Sýrové sezóny vám dají kousky ne tři, ale čtyři. Určitě vám doporučuju, aby ste si pár korun připlatili a zkusili i tuhle lahůdku. A toskánksý hranolky? Macatý hranolky s bramborovýho těsta celkem dobře okořeněný. Pokud jste obyčejnýma hranolkama už přejezení, určitě si je vemte.


Takže zatím mám z nové akce takovej trochu rozporuplnej pocit. Něco se povedlo míň, něco víc. Ale ještě mě zbývá Caprese Beef. Na ten se těším hodně, ten vypadá hodně atypicky. Až pojedu zase někdy okolo a dostanu hlad, tak se znova obětuju, abych vám mohl přinýst recenzi. :)

2 komentáře:

  1. ja som mala grande italia tiež v bratislave a u mňa to vyzeralo ako na obrázku...a chutilo to výborne takže podla mňa záleží od toho kde si to kupuješ...

    OdpovědětVymazat
  2. O tom není pochyb. Ale u McDonald's jsou dycky ty italský hamburgery takový nevýrazný a sušší. V itaslkým McDonaldu dokonce kolikrát ani nepoužívají do hamburgerů žádnou omáčku, takže to byl nejspíš kompromis mezi našema chutěma a chutěma Italů. Ale mě to prostě moc nesedlo. :) Ale příští léto věřím, že už budou mnohem lepší. Stejně jak letos oproti loňsku.

    OdpovědětVymazat