pondělí 8. května 2017

Ultimate Burger Classic, Arrows, Ostrava

Arrows potřetí. Pro čtenáře s nepravidelnou periodou čtení blogu připomenu návštěvu první i druhou. První návštěva Black Jalapeno Burger. Stará a suchá houska s domrtva upečeným masem. Zbytek ušel. Tehdá možná ostravský průměr, dneska by ani tu nenadchl. Druhá návštěva byl okus jejich Cheese Hot Dogu. Půl kila pepře v párku a přemíra chilli v omáčce zabily zbytek chutí a to původně pálit neměl vůbec. Zklamání. Ale pak začali rozdávat trička za deset nálepek (nálepka za burger) a co bych to byl za kamaráda, kdybych jednomu z nich nepomohl ke kýženýmu tričku. Takže ve jménu honby za nálepkou jsem ochutnal jejich Ultimate Burger Classic a tajně doufal, že se kuchařovi konečně zadaří. Zadařilo?


"Hovězí placka v domácí housce, potřené domácím kečupem a hořčicí, křupavou slaninou, rajčaty, nakládaným okurkem, karamelizovanou cibulí, ledovým salátem a roztaveným sýrem čedar." Tohle říká lístek. Kombinace kečupu a hořčice nikoho ze židle asi nikdy nevystřelila, ale klasika je klasika a raz za čas trochu klasiky neuškodí. Tak jdeme na to. Minule jsem hodně nadával na starou a suchou housku. Tentokrát byla houska celkem fajn. Nepochybně domácí, v rámci možností čerstvá, chuťově dobrá a celou dobu držela tvar. Takže housce asi nemám co vytknout.

Zelenina byla čerstvá a dobrá. Na můj vkus ji tam bylo ale zbytečně moc. Na fotce to moc nejde vidět, ale měl jsem tam asi čtyři tlustý plátky rajčat a ještě víc kyselých okurek nasekaných na hranoly. Trochu nešťastná volba stylu sekání okurek do burgeru. Pak vám to na nich všechno jezdí sem a tam jak drezína na kolejích. Ty proto musely z větší části ven, aby se burger dal vůbec sníst rukama. Mých asi sedm okolosedících jedlo burger příborem, takže ti podobnej problém nepociťovali. No já bych rád uvítal, aby se burger dal sníst tak, jak ho jedí tlustí a upocení fanoušci americké kuchyně. Ale zpět k důležitým věcem. Slanina! Slanina byla super. Nemám ji co vytknout. Sýr byl fajn. Rozpečenej byl, cheddar to byl, prostě fajn. Dál bych se rád podrobněji mrknul na omáčky. Hořčice byla dobrá. Pořádná plnotučná hořčice. To já rád, mňam.


U kečupu bych se pozastavil trochu víc. Minule jsem komentoval jejich "domácí" kečup slovy, že domácí podle mě není a pokud jo, tak chutná stejně jako z obchodu a nemá cenu se s ním dělat. A to samý platí i nyní. Pořád je to naprosto obyčejný, ač dobrý, kečup. Úplně stejnej si můžete koupit v nejbližším Albertu a pokud je domácí, tak je to naprosto zbytečná práce. Každopádně v kombinaci s hořčicí dodal burgeru opravdu klasickej nádech.

Málem bych zapomněl na karamelizovanou cibulku. Ta mě moc nenadchla. Měl jsem ji v lepším provedení. Ale ani neurazila. V burgeru ji přebila chuť masa a hořčice. A jsme nenásilně u masa. Minule bylo maso upečený do posmrtna. Tentokrát to nebylo tak strašný, ale pořád to nebylo medium. Sem tam se našel růžovějící se kousek, ale většinou to byla šedivá šeď. Celkově v něm ale zůstala i nějaká ta šťáva, takže placka byla jedlá a klouzala do krku. Rozhodně lepší než minule. I když podivný ochucení hořčičným semínkem nebo čím zůstalo. A největší minus je samotná kvalita masa. Takhle nějak chutná podomácku uplácaná placka z masa ve slevě. Rozhodně to nebude mladej býček nebo kráva s láskou krmená a s citem nelegálně zabitá kdesi na farmě. A pokud jo, pak se stala v kuchyni další vražda. Celkovou chuť burgeru tak zajišťuje chuť masa a hořčice. Sem tam slanina a okurka a trocha kečupu. Celou dobu jedení se ale nezbavíte dojmu, že je to prostě šíleně všední.

Ultimate Burger Classic? Burger ano. Classic ano. Ultimate? Rozhodně ne. Houska dobrá, maso ušlo, zbytek fajn... Ultimate Burger Classic neurazí, ale ani nijak nenadchne. Jedná se o lehce nadprůměrnej kousek, kterej vám bude chutnat, ale vracet s láskou se asi nebudete. A pokud máte v Ostravě svoji oblíbenou burgrárnu, kde dělají maso medium a po jeho chuti se můžete utlouct, do Arrows kvůli burgeru jezdit cenu nemá.

Ledaže byste byli milovníci Coleslawu, ten tu mají opravdu vynikající. Domácí hranolky pak byly těžce pod čarou. Mastný hranoly, konzistencí spíš vařený než smažený. Brrr. Dále jsem pak ochutnal jejich pikantní kyselý okurky, obalený v pikantním těstíčku a osmažený. Ty byly rozhodně zajímavý, ale cibulový kroužky doporučuju víc. A ještě jsem měl to štěstí v neštěstí ochutnat jejich domácí barbecue omáčkou s Kentucky Whiskey. Ta byla katastrofální. Nakrájený rajčata na kostičky smíchaný s čímsi. Konzistence voda s kousky rajčat, chuť taky skoro jen rajčata... Uf. No alespoň na rozdíl od kečupu člověk nemusí pochybovat, zda byla omáčka opravdu domácí. Tohle by se v obchodě prodávat nedalo.

Co víc dodat. Arrows poprvé nenadchli, podruhé zklamali a potřetí jsem se najedl, ale burgery halt mají jinde i lepší. Na druhou stranu jinde se asi nepodíváte na zápas v baseballu a nebudete u toho pít tankovou plzeň z kelímku. Takže návštěva to nejspíš nebyla poslední...

PS: Cena burgeru s hranolkama a coleslawem je 189 korun. Odpovídá, řekl bych.

Žádné komentáře:

Okomentovat