středa 7. září 2016

New York Tendercrisp, Burger King

American Street Food

Když vás honí tučná, musíte do fast foodu. A tuhle honila mě. Inu, vydal jsem se do mého oblíbeného Burger Kinga (McDonald's pořád chrápe na vavřínech) s vidinou pořádné porce hovězího z anguse. A vono lejno. Vyprodáno bylo. Naštěstí jen dočasně. Asi velkej zájem. No nezaváhal jsem a objednal kuřecí variantu a sice New York Tendercrisp. I když mě kuřecí od Burger Kinga naposled absolutně nezaujalo, chuť ochutnávat novinky je u mě silnější než puch sebezáchovy. A jen tak mimochodem, úplně stejný sendviče jako v našich "American street food" týdnech můžete ochutnat ve Švýcarsku v rámci "Party in the Park". Různorodost názvů akcí u Burger Kinga napříč Evropou mě vždycky dokáže pobavit. Jako třeba v roce 2013. Ale dost bylo keců, je na čase zahnat tučnou.


New York Tendercrisp obsahuje obalovaný kuřecí maso, dva plátky mozzarelly, smaženou cibulku, rajčata, salát, omáčku ze sušených rajčat a housku posypanou sýrem. Taková silně italská kombinace. Proč ten New York v názvu? Netuším. Celkem by mě tenhle myšlenkový pochod zajímal. Ale co už, hlavní vždycky je, vždycky byla a vždycky bude chuť. Začněme netradičně, chutí zeleniny. Chuť rajčat a chuť salátu byla fajn. Taková... rajčatová a... a salátová. Smažená cibulka byla super. Křupavá, bylo ji hodně, chuťově bomba. Není co vytknout.Dál se můžeme mrknout na housku. Měla by být posypaná sýrem. No asi byla. Ale sýrem rozemletým a nadrceným na jakýsi koření. Okem zahlídnout šel, nosem taky, chuťově ani náhodou. Rozhodně ne se zbytkem sendviče v puse. Jinak houska žádnou chybu neměla. Držela tvar, chuťově byla taky fajn. Taková ta fast foodová nasládlá klasika.


Plátky mozzarelly byly celkem bez chuti. Teda celkem bez chuti ve srovnání s normálníma sýrama. Pokud bych ji měl srovnat s ostatníma mozzarellama, tak byla dobrá. Mozzarella většinou chutná jak odtučněný mlíko slepený vodou z kašny. No v téhle byl cítit i trochu sýr. Ale pořád je to mozzarella, takže proti zbytku surovin neměla absolutní šanci. Akorát tu konzistenci sousta ozvláštnila.

A teď třeba maso. Maso bylo asi nejlepším překvapením celýho sendviče. Doteď jsem měl buď maso neobalovaný a nebo obalovaný v dlouhých sendvičích. Ale tam mi to maso přišlo úplně jiný. No srovnejte fotky masa v tomhle článku nahoře s fotkama třeba tady. Jako kdyby placka do Tendercrispa byla obalovaná něčím jiným než placka do dlouhánů. Nebo změnili recepturu. No tak jako tak maso bylo jedlý. Pořád bylo křehčený, pořád kuřecí maso nechutnalo jako domácí bio kuře z farmy, ale to těstíčko bylo pořádně křupavý, vysmažený a hlavně dochucený! Když jsem plátek ochutnal samostatně, pochutnal jsem si. No i tak se v celkové chuti zas až tak neprosadilo. Což ale u kuřete takovej šok není.


A proč že se to ten sýr a kuře moc neprosadilo? Kvůli opravdu silné omáčce. Ale opravdu silné. Tak silné, že by udržela i Halinu. Chutnala jako koncentrovanej kečup s namletýma sušenýma rajčatama, čerstvýma rajčatama, polosušenýma rajčatama a vařená v dalším kečupu. Já miluju rajčata. Když se někoho zeptáte, co je moje nejoblíbenější jídlo, řekne burger. Ale není to burger, je to rajská. A jak miluju rajskou, tak miluju rajčata a tahle omáčka mi udělala radost. K tomu to fajně okořeněný vysmažený maso, smažená cibulka, zelenina... Mimochodem množstvím omáčky se taky nešetřilo. Vrstva nahoře, vrstva dole, rudo víc jak na prvního máje.

No není to špatnej burger. Celkovou chuť tvoří hlavně omáčka v kombinaci se smaženou cibulkou. Parádní kombo. Do toho dobře okořeněný smažený kuřecí s čerstvou zeleninou. Jen škoda chuťově slabýho sýra. Ale co čekat od mozzarelly. Není to zrovna nejvíc vyladěnej sendvič, ale je fajn. Kombinace chutí se k sobě vyloženě hodí. Moc příjemný překvapení a nebudu lhát, když řeknu, že dlouho jsem si na kuřecím ve fast foodu takhle nepochutnal. New York Tendercrisp musím pochválit. Bohužel nemůžu pochválit cenu. 139,- samostatně a 179,- je opravdová pálka. Tuplem na kuřecí. Zdráhám se ho doporučit, protože za tyhle peníze najdete mnohem lepší baštu. Na druhou stranu je to dobrej kuřecí sendvič a pokud máte po výplatě nebo jste vyhráli jackpot, zkuste ho. Samozřejmě jen pokud patříte mezi milovníky rajčat.

PS: To nejlepší nakonec. King Rib je pořád v nabídce!

Žádné komentáře:

Okomentovat