neděle 31. července 2016

Clubhouse Beef, McDonald's

"Omlouváme se, že musíte zapomenout na salát." Tak zní první věta o nové novince na webu McDonald's. Omlouvat by se měli spíš za to, že Ostravané a ostatní vesničané si nemohou pochutnat na kuřecí verzi Clubhouse. Proč to vůbec vytahuju? Protože šanci ochutnat Big Mac omáčku na kuřecím od McDonald's se jen tak nenaskytne. Teda pokud nebydlíte zrovna v Praze, Brně, Kladně, Hradci, Plzni, Liberci, Mostě, Německu, Bulharsku, Slovensku, Maďarsku, Singapuru, Novým Zélandu a kdovíkde ještě. Taky tu kuřecí prémiovej sendvič nebyl snad několik let. McDonald's si u mě udělalo další nemalý a významný minus. Kdyby ten kuřecí alespoň recenzenti nechválili víc než hovězí... (viz třeba tu nebo tu). Tak třeba příště.

Samozřejmě jsem nepohrdnul ani novinkou Clubhouse Beef. Ač mě McDonald's svým kuřecím rozhodnutím nemile rozladil, nemohl jsem si Clubhouse nechat ujít. Sendvič, kterej byl nebo je skoro po celým světě, přece nemůže být špatnej. Tak jdeme na to.

 

Podle webu už zase nezjistíte ani prd, co se složení týče. Vydat se musíte buď na Facebook nebo se zakoukat do obrázku a odezírat. Já odezrál slaninu, hovězí, červenou cibuli, sýr, salát, rajčata, zajímavou housku a Special Sauce aneb Big Mac omáčku. Big Mac omáčku asi znáte. Zná ji celej svět. Je tak slavná, že když ji začali nedávno limitovaně prodávat v lahvích, byla pryč za patnáct minut a na aukcích se teď prodává za sto dolarů. Tak ji lidi milujou. Není divu. Parádně kyselkavá variace na dresing tisíc ostrovů s nasekanýma kyselýma okurkama nepochybně pomohl McDonald's k její dnešní celosvětové hegemonii. Já ji mám taky rád. Moc. Sto dolarů bych za ni sice nedal, ale v Kauflandu bych se o ni ve čtvrtek ráno se stařešinama klidně popral.


Na krabičce, kterou má Clubhouse Beef vlastní, se dozvíte, že se právě chystáte na stoprocentní český hovězí maso. Nejdražší a nejlepší hovězí je sice z Jižní Ameriky, Skotska, Novýho Zélandu, Japonska a podobně, ale proč si raz za čas nedat českou stračenu. Já bych ale radši než původ masa slyšel druh plemene. To má na chuť větší význam. Jestli je maso od nás nebo ze Slovenska mi je opravdu šumák. Konkurence to s Angusem vzala za lepší konec. Maso v Clubhouse Beef je velikostí lehce nadprůměrný. Větší než u Big Tastyho není (ani stejně velký), ale chuťově mu není co vytknout. Kravička z toho cítit šla, bylo to v rámci možností fast foodů celkem šťavnatý a tak akorát osolený a opepřený. Určitě mi chutnalo. Slanině samozřejmě není co vytknout. Nikdy. Dostanete parádně vyuzený a velký kusy slaniny, který potěší každýho antivegana.


Sýr je fajn. K masu se hodí a přidává mu další rozměr. Salát je Batavia, je lehce nahořklej a nasekanej na velký kusy. Prostě přesně tak, jak bych si ho v sendviči představoval. Tomu musím jen zatleskat. Červená cibulka není moc ostrá a sendviči dodá zajímavou pikantnost. Hodně práce udělalo rajče. Ne ani tak chutí, ale osvěžením, který sendviči dodá. Co tam ještě máme? Á! Housku! Houska je super. Přišla mi o chlup míň sladká než ostatní. I když to mohlo být způsobený kyselou omáčkou. Každopádně houska držela tvar a absolutně nerušila chuť ostatních surovin, takže za mě spokojenost.


Celková chuť Clubhouse Beef se povedla. Je to taková evoluce Big Macu. Co si budeme povídat, to byl asi i cíl kuchařů, kteří na něm dělali. A cíl byl úspěšně splněn. Na rozdíl od Big Macu je v Clubhouse Beef mnohem lepší poměr masa ku omáčce. Ucítíte nejen kyselou omáčku, ale dokonce i celkem fajn maso. Do toho se prosadí i ostatní chutě. Hlavně slanina. Ale i rajče a sýr. Cibulka v těch pár kousnutích přidá zajímavou pikantnost. Salát a houska stojí trochu v pozadí, ale to nevadí. Prostě jde o vyladěnou záležitost, která úspěšně objela svět a v pár zemích zakotvila natrvalo (třeba Německo). A není divu. Je o co stát a stojí to za to Clubhouse Beef ochutnat. Odradit člověka může snad jen cena. Ta je vyšší. 105,- samostatně a 145,- za McMenu je snad McDonaldův rekord. Dražší sendvič McDonald's ještě teoreticky neměl. Teoreticky proto, protože pokud odečteme inflaci, tak Culinaire a Bon Apettit vyšly ještě dráž. Ale tam byly francouzský sýry. Clubhouse Beef prémiovýho nemá nic. Snad tenhle sendvič nepředchází zdražování, protože v dnešní době burgráren na každým rohu s lepším poměrem cena/výkon by to bylo další špatný rozhodnutí managementu. A ceny surovin, energií ani služeb poslední léta moc nerostou, tak by se jim to i špatně okecávalo...


K menu můžete za pěkných 29 korun ochutnat tři sýrový hvězdičky se slaninou. Teda podle Facebooku je tam slanina. Já bych to spíš tipnul na šunku. Znáte šunkovou Veselou krávu? Představte si její lehce odtučněnou verzi a přesně tak chutná vnitřek hvězdiček. Celkem fajn, pokud nemáte nic proti taveným sýrům. Bohužel fajn je jen vnitřek. Fritovaný obal svojí tloušťkou a silně fádní nechutí ubíjí vnitřek. Takže doporučuju kousek odkousnout, vysát vnitřek a pak teprv zbaštit zbytek. Za ty peníze je to celkem fajn zpestření menu a můžu hvězdičky s klidným srdcem doporučit.

PS: Milý McDonalde, očekávám kuřecí verzi Clubhouse v budoucnu i v Ostravě!

7 komentářů:

 1. zdravim ..tu na slovensku sa mi zda ze v tom clubhouse chicken je maso z McChickenu a v beef je maso z Royalu.. cize ak chces chicken clubhouse vyber z toho maso a daj tam to z mcchicken :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nad tím jsem samozřejmě přemýšlel, ale přišel bych o sýr a kus omáčky... :/

   Vymazat
  2. Požádej obsluhu, ať ti dají maso bokem do sáčku, to by neměl být probém.
   -KFCBoy

   Vymazat
  3. V krajní nouzi možná. Nebo si můžu zajet na hranici válečné zóny v Donbasu, tam ho beztak dostanu i bez prohazování s McChicknem. :))

   Vymazat
 2. Já jsem si říkala, jestli se tu recenze na Clubhouse objeví... měla jsem ho nedávno. Za mě z estetickýho hlediska asi nejhezčí burger, kterej jsem kdy měla; to, co jsem dostala, vypadalo opravdu jako na promofotce. A chutnal mi moc, oceňuju, že kromě masa a omáčky cejtím i chuť zeleniny. Za mě fajn letní věc. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ochutnal jsem oba a u mě na plné čáře vítězí hověží ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, to píše většina Čechů, co měli to štěstí ochutnat oba. :) Ale i tak bych se rád přesvědčil i sám. Škoda, že mi McDonald's tuhle šanci nepochopitelně upřel.

   Vymazat