neděle 18. května 2014

BBQ Beef Wrap, Burger King

Jarní potěšení

U Krále pokračuje Jarní potěšení. California Fresh Whopper nebyl úplně nejhorší, ale znova si ho dávat nepotřebuju. A ostatní novinky jsou... wrapy! Lobby sombréristů pokračuje a s ním i bitva o nejlepší wrap ve fast foodech. KFC i McDonald's zvládly zamotat placky se ctí. Zvládl to i Burger King?

V Jarním potěšení máte na výběr ze dvou druhů wrapu. Kuřecího (haha) a hovězího. Sranda se má dělat ze všeho, ale s hovězím masem (a slaninou) jde veškerá sranda bokem a proto volba byla jasná.


BBQ Beef Wrap obsahuje hovězí maso, slaninu, cheddar, křupavou cibulku a BBQ omáčku. Jo a ještě salát. Ten pětici nejvíc nejlepších a nejnezdravějších věcí trochu kazí, ale žijeme v době biobedýnek, takže něco zelenýho samozřejmě nesmí chybět. Co si budeme povídat, při čtení použitých surovin se lehce odvodní snad každej milovník fast foodů. Nezbývá než sliny polykat, aby odvodnění nebylo fatální.

Jdeme na to. Maso je super. Kouřová, pro Burger King typická, chuť se lehce nese wrapem a je to ta nejlepší část výrobku. Slanina je nádherně opečená a křupavá. Sýr najdete nalepenej přes půlku tortilly a taky udělá velkej kus práce. BBQ omáčku netřeba představovat. Pokud Bůh existuje, BBQ omáčka v jeho ledničce určitě nechybí a když jde kolem ledničky, trošku si ji cákne do pusy. Salátu je tam dost, na větší kusy a je čerstvej.


Tady ale začínají ale. Tortilla je suchá. Jde opravdu hodně cítit po mouce a není nahřátá. Já ji dostal studenou. A ke všemu se rozpadala. Maso je sice ve větší části tortilly, ale je tenoučký a nedokáže se prosadit tak, jak by si zasloužilo. Slaniny si pořádně ani nevšimnete, jak ji je tam málo a taky se nedokáže prosadit. Dokáže se prosadit BBQ omáčka a smažená cibulka, které je tam hodně. Bez masa to ale není ono. A na konci pak díky vágnímu zabalení ucítíte jen a jenom mouku se semotamo křupnutím salátu. A to nejhorší, co vás trkne hned na začátku, je velikost porce. Je to malý a lehoučký nic. Za 129,- v menu? Sakra předražená svačinka.


Pokud máte zrovna všechny suroviny v jednom kousnutí a budete se hodně snažit zachytit chuť kravičky a vepříka, budete poletovat metr nad zemí. Bohužel to máte tak na dvě kousnutí. Zbylý tři budou taková průměrná znouzectnost. Opravdu parádní suroviny, za který se BK rozhodně nemusí stydět a řadí se k tomu nejlepšímu, co jde ve fast foodech v ČR koupit. Ale zpracování stojí doslova za vyliž a Burger King wrapy neumí. Škoda. Koupi rozhodně nedoporučuju. Za ty peníze by stál, kdyby tortilla byla větší a hlavně dvakrát plnější. Pak by se jednalo o skutečnýho krále mezi wrapama. To se bohužel nekoná. Z krabičky vykoukne pokus o wrap, kterýmu se konkurence může jenom smát zpoza rohu.

Přes veškerou kritiku měla tahle moje návštěva Burger Kinga přecejen světlej bod. Co bod, přímo puntík. Co puntík, přímo skvrknu o velikostí mexickýho pesa. K menu dostanete k hranolkům zadarmo... kečup nebo tatarku! Burger King boří zase hranice (jako se svým Angusem) a ukazuje, že když se chce, tak to jde. Třeba si jednou i McDonald's vezme příklad a kladná odpověď na otázku "Chcete něco k vašim hranolkům?" vás nebude stát skoro deset korun. Samozřejmě stále žijeme v ČR, takže si o svoji tatarku nebo kečup musíte říct. Nikdo vám jej nenabídne. Já volil tatarku. Z tatarky se vyklubal Heinz Frites Sauce, což byla taková hustší a výraznější majonéza. Moc dobrá záležitost a hranolky, který u BK patřily k tomu slabšímu, nabraly vynikající rozměr.


A jak vůbec dopadla bitva wrapů? Gastroexpert na zdravou výživu, já, volím wrap od KFC. Ale jen o chlup před McDonald's. Burger King se spíš jenom ztrapnil a jejich wrap přinesl z větší části zklamání. KFC vyhrálo díky exotické kombinaci vynikajícího pikantního kuřete a hodněsladkolehcekyselé omáčce. Okurek mohlo být míň, ale pořád je to opravdu prazvláštní kombinace a čím víc na ni myslím, tím víc ji chci ochutnat znovu. Wrap od McDonald's je jen o chlup pozadu. Nabízí šťavnatý hovězí a pikantní superjízdu. No a Burger King? Bez dalších komentářů.

4 komentáře:

 1. To je přesný, dával jsem si u nás v Burger Kingu wrap 2x a pokaždé se stejným dojmem, vzhledem k ceně směšně malý wrap, respektivě směšně malá náplň, studená tortilla atd...

  OdpovědětVymazat
 2. Nevím, jestli jsem měl pouze štěstí na personál, či v Praze začla revoluce dříve, nicméně kečup či majonéza k menu mi je nabízena už přes rok. Plus mají slevu 15% pro studenty na ISIC, tím jsou u mě topka v ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Ostravě se mě nezeptali nikdy a kdybych si toho nevšiml malým písmem na ceduli, tak o tom ani nevím...

   Sleva 15% na ISIC je super. Pro mě ale bohužel s křížkem po funuse. :)

   Vymazat
 3. Kečup zdarma dává BK už kolik let, nikdy si o něj neopomenu říct. Pokud schytáte milou obsluhu (anebo spíš nešetříte v objednávce), hodí vám tam kečupy dva. Jinak teda platí, že k 1x BK Menu má zákazník možnost 1x kečup zdarma. Každopádně Tortilla by měla všude stát o hodně míň peněz. Je to ždímačka peněz. Stačí porovnat množství surovin s tím v sendvičích.

  OdpovědětVymazat