neděle 27. října 2013

Premium Rodeo Whopper, Burger King

Podzimní speciality

Burger King má novou akci, která konečně zaujala i mě. Podzimní speciality nabízí Premium Rodeo Whopper, Special Chili Chicken, americký brambory a frappé. Oba hlavní sendviče jsou v podstatě variací na dřívější sendviče. Chili longové tady jsou každej rok několikrát a Rodeo sendviče s cibulovýma kroužkama tady už taky byly. Třeba na Long BBQ Beef vzpomínám opravdu moc rád a proto volba Premium Rodeo Whoppera byla celkem jasná. Každopádně trocha inovace by Kingovi neuškodila. Teda pokud se nevydá inovační cestou a'la KFC.


 Premium Rodeo Whopper obsahuje hovězí maso, slaninu, čedar, cibulový kroužky, rajčata, salát, BBQ omáčku a majonézu v housce. Tahle kombinace zní naprosto královsky. Nic extra výstředního, ale jednoduchá kombinace dobrých surovin. Kombinace BBQ omáčky a majonézy je vynikající, stará jako hamburgery samy a hojně využívaná jak řetězcem Burger King, tak třeba KFC. Cibulový kroužky v sendviči taky nejsou žádná novinka a v zámoří vám podobnej sendvič nabídnou snad všude. Opečená slanina se zeleninou a klasickým hamburgerovým čedarem k tomu je pak jakási třešnička na dortu téhle vytříbené kombinaci surovin.


Popisovat jednotlivý chutě pak asi nemá moc smysl. Pokud sem tam navštívíte Burger King, tak vám musí být naprosto jasný, jak jednotlivý suroviny chutnají. Burger King používá pořád ty samý dokola. Ale protože ne každej ujíždí na prémiových sendvičích a má něco najezíno, tak přecejen v rychlosti krátkej popisek vytvořím. Hovězí maso je šťavnatější jak u konkurence a chutná po kouři přesně tak, jak BK slibuje. Tahle chuť ovšem nesedne všem a už sem slyšel názory, že se maso od BK nedá jíst. Podle mě je to kravina a tahle chuť nesedí jen lidem, co si radši dají pizzu z krabice místo pizzy z pece. Takže k tomu tak. Opečená slanina chutná jak opečená slanina. O chlup míň propečená než třeba u McDonald's, ale o tři až čtyry za sebou stojící výrobní haly Boeingu propečenější než u KFC. Kvalitou celkem ujde, i když můj kousek byl tentokrát trochu tučnější než obvykle. Plátek tavenýho čedaru chutná jako čedar. Má výraznou chuť i vůni a BK ho právem používá všude, kde se dá.


Se zeleninou na tom byl BK vždycky dobře a krok před konkurencí. Rajčata jsou pevný, čerstvý a krásně červený. Chuťově pak nic extra super. Asi jako všechny rajčata ze supermarketů. Salát je natrhanej na větší kusy, takže vám polovina nevypadne ze sendviče. Z toho by si konkurence taky mohla vzít konečně příklad. A pomalu se dostáváme k tomu hlavnímu. Cibulovým kroužkům a omáčkám. Cibulový kroužky od BK jsou spíš obalený cibulový těstíčko než cibule jako taková. Samostatně nebo místo hranolků si je párkrát dáte a pak zjistíte, že není vlastně o co stát. Ale díky svojí lehce cibulové chutí a "bramborové" konzistence se do sendviče hodí parádně. BBQ omáčka od Burger Kinga je ta nejlepší BBQ omáčka, kterou sem kdy měl. Opravdu lehce nakyslá, dost kouřem říznutá omáčka s lehounce rajčatovým podtextem je naprostá bomba. Majonéza má tu správnou klouzavou, středně hutnou konzistenci s lehce nakyslou chutí. S BBQ omáčkou se snoubí v chuť tak lahodnou, že vaše chuťový pohárky budou mít festival ještě několik hodin po dojedení sendviče.


Z popisu jednotlivých surovin vám musí být jasný, že tenhle sendvič mi opravdu chutnal. Ale jak moc, to by nečekal snad nikdo. Ani já. Když se zakousnete do sendviče, rozklepou se vám kolena, Chuť masa, chuť kroužků, chuť slaniny, chuť sýra, chuť zeleniny, chuť omáček... Všechny tyhle chutě budete schopni na jazyku rozlišit a všechny tyhle chutě sou opravdu vynikající samostatně, natož pak v téhle mistrovské kombinaci. Surovin a hlavně omáček dostanete přesně tolik, aby nezabily ostatní chutě. Tleskám. Premium Rodeo Whopper je snad ten nejvyladěnější sendvič z fast foodu, kterej sem měl tu možnost držet v rukách. A taky, a teď se podržte, nejchutnější. Pod Big Tasty Baconem praskl piedestal a dokud neskončí akce Podzimní speciality, máme tady novýho fast foodovýho krále. Ať žije král!

Má vůbec tenhle sendvič nějaký minus? Bohužel má. Cenu. Není jen nejlepší fast foodovej sendvič, ale taky nejdražší. Samostatně stojí 105 korun českých a do menu si připočtěte 40 korun navíc. Pokud si dáte americký brambory místo hranolek, tak Kingovi necháte rovných 150 korun českých, což už je slušná suma za oběd. Ale za ty prachy prostě stojí.


Několikrát sem tady zmínil americký brambory. Americký brambory nepatří mezi moje nejoblíbenější přílohy. Ale proč neochutnat americký brambory od americké společnosti? Výsledek mě neurazil, ale ani nenadchnul. Jsou to obyčejný nakrájený brambory se slupkou a osmažený ve friťáku. Lehce okořeněný. Bohužel opravdu lehce a já bych si je klidně přisolil. A jsou trošku sušší, takže omáčka by taky nebyla od věci. Pokud "ameriky" milujete, určitě vás tyhle neurazí. Pro ostatní tu jsou hranolky.

1 komentář:

  1. Wow, tak to překvapilo, asi zkusím :) Mně se to zdálo jako americká podoba dortu pejska a kočičky, aneb dejme tam to nejlepší, od všeho trochu a musí to být epic :D

    OdpovědětVymazat