úterý 22. října 2013

Hamburger Slezska, Restaurace Slezska, Ostrava

I do ostravských restaurací už zavítala moderní doba a s ní hamburgery. Bohužel se v drtivé většině jedná o naprostou katastrofu. Maso propečený až do mrtva v lepším případě, "karbanátek" z mletýho mixu v housce v horším případě. Zažil sem tu obojí, takže si dávám pozor, kde objednávám. Tuhle sem narazil na restauraci Slezska, která uvnitř nevypadala vůbec špatně, takže proč nedát Ostravě další pokus.

Restaurace Slezska je jedna z originálních plzeňských restaurací, což hned při vchodu musí být všem jasný. Design plzeňských restaurací je nezaměnitelnej, stejně jako vynikající točenej Pilsner Urquell za vyšší cenu. Restaurace je opravdu zajímavě řešená a pokud máte chuť na dobrý pivečko, tak se určitě stavte. Ale jak je to s jídlem?

Hamburger Slezska se skládá z grilovanýho mletýho masa, anglické slaniny, salátu, osmažené cibulky, sýru, sweet chilli omáčky a domácí tatarské omáčky podávané v hamburgerové housce. To uvidíte na jídelním lístku společně s cenou 125,- za kus. Skutečnost je však trochu jiná. Sem si skoro jistej, že to byla nějaká chyba v matrixu, ale já měl navrchu i dole tatarskou omáčku. Žádnou sweet chilli omáčku! A recenzuju to, co sem dostal, takže pomyslný body dolů za tohle. Další body dolů pak budou za neskutečně promaštěnou housku ze spodu i z vrchu. Nejspíš snaha kuchaře ji opéct. Bohužel to vypadá, jak kdyby ji hodil do nerozpálenýho oleje. Ehhh...

A teď plusy. Anglická slanina. Ach TA anglická slanina! Takhle dobrou a krásně propečenou anglickou sem snad v životě neměl, domácí nevyjímaje. Jedním slovem lahoda. Stejně tak krásně akorát osmažená, odmaštěná a křupavoučká cibule. Do hamburgeru ke slanině opravdu sedla.

To máme dva plusy a dva minusy. Co nám zbývá? Salát. Salát byl celkem čerstvej, ale taky žádná hitparáda, takže ni jeden bod. Rajče, který tam ani být nemělo, to samo. Sýr! Sýra sem našel v burgeru jeden plátek a po nedlouho trvajícím rozboru sem to usoudil na nějakej lepší, ale chuťově planej eidam. Takže tady taky body rozdávat nebudu. Tatarská omáčka nebyla vůbec cítit, těžko ji soudit. Že by to rozstřelilo to hlavní, maso? Ani náhodou. Maso bylo hovězí, celkem dobrý, dobře okořeněný, ale propečený na well done. Pro většinu lidí asi v pořádku, já radši medium.

A jak to všechno funguje dohromady? Lehce nadprůměrně, řekl bych. Chuťově ucítíte maso, slaninu a smaženou cibulku. Sem tam salátek. Mě bohužel celou dobu provázela ještě chuť oleje z housky. Do toho zamrzí malý množství tatarské omáčky, která byla možná domácí a vynikající, ale v sendviči se ztratila jak kabelka na pracáku. Slibovaná sweet chilli omáčka by tam nebyla od věci. Hamburger byl sušší díky nedostatku omáček. A to ještě bylo podpořený hodně propečeným masem. Hamburger Slezska nad vodou drží jen parádní slanina a dobře osmahlá cibulka. Nad vodou se hamburger drží, ale daleko od hladiny není. Lehkej nadprůměr. Potenciál by byl, jen ho využít.


PS: Fotka stojí za prd. Vím to. Ale byl hlad a nebyl čas fotit. No a první a poslední pokus o fotku zjevně nevyšel. :) Ale to hlavní skandální, mastná houska zespodu, tam vidět jde. A úžasnej kousek slaniny vlevo taky.

Žádné komentáře:

Okomentovat