čtvrtek 29. srpna 2013

Brazer sendvič, KFC

Závěr léta se blíží a jako tečku za touto fast foodově nudnou dobou sem si dal dva roky starou novinku, Brazer. Brazer salát už sem tak trochu recenzoval tady. Salát byl dobrej, takže sendviči sem hodně věřil. Další možnost je wrap, ten bude třeba někdy v budoucnu. Pokud vám kombinace kuřecího a grilu moc nesedí, protože to často končí vysušenou plackou, tak vězte, že KFC nemá obyčejnej grill, ale fungující na bázi páry. Takže chuť kouře nečekejte, ale zase dostanete celkem dobrý maso. Ale pěkně popořadě.


KFC Brazer sendvič se skládá z grilovanýho kuřecího prsíčka, plátku sýra, rajčat, salátu, pepřové omáčky a to všechno je v ciabattě. Ciabatta bývala hodně moderní záležitost, sem tam se s ní potkáte i dneska. Jde o italskej bílej chleba, kterej s touhle houskou nemá samozřejmě moc společnýho. Ale hlavni je chuť. Ta je docela, docela dost výrazná. Když do ní kousnete, cítíte opravdu výraznou chuť bílé mouky. Mě osobně to nevadilo. Já rád bílý pečivo. Ale spousta zdravojedlíků, pro který byla řada Brazer vytvořena, už dávno upustili od bílýho pečiva. Dnes frčí slisovanej šrot obilí, kterej se každej večer vytáhne z profilu pneumatiky traktoru po šichtě. Já sem naštěstí normální a šrot nejím, tak mi houska vyhovovala. I když klasická houska americkýho typu na Grandera mi samozřejmě sedí mnohem víc.


A proč vůbec píšu tak dlouho o housce? Po shlídnutí obrázku vám to musí být jasný. Díky nepravidelnýmu tvaru kuřete se často stane, že třetinu sendviče jíte samotnou housku s trochou salátu a pokud máte štěstí, tak i omáčky. Tak se pomalu dostáváme k tomu hlavnímu, masu. Maso je samozřejmě vynikající, lehce kořeněný a hlavně celkem šťavnatý. Ale ten tvar! To je tak těžký to trochu stlačit než to narvou do grilu? U stripsů to dělají, mohli by i u tohodle. Jak uvidíte na dalších fotkách, měl sem třetinu sendviče úplně bez masa, třetinu s masem akorát a pak sem měl třetinu s trojnásobnou porcí masa. Je mi jasný, že takhle kuřecí prso prostě vypadá, ale existujou paličky! Nebo ruce!


Každopádně pokud se smíříte s masovým rádobypokrytím sendviče, nic vám nebrání v tom si ho vychutnat. Salát a rajčata sou čerstvý a do tohodle sendviče se hodí parádně. Co se sýru týče, tak o tom nebudete ani vědět. Je tam, má hezkou barvu, krásně se rozteče, ale chuťově nevýraznej až hanba. I když to je možná dobře. Chuť tavenýho sýra s kuřecím masem by nemusela být zrovna to nejlepší... Klidně by ho mohli i vynechat a zlevnit o pětikorunu.


Kapitolou samou o sobě je omáčka. Brazer omáčka je jedna z těch nejlepších věcí, který můžete ve fast foodech ochutnat. Tu pepřovou omáčku prostě miluju. Přitom je tak jednoduchá. Prostě majonéza s pepřem. Středně pikantní díky pepři a do sendviče se opravdu hodí. Jen by ji tam mohlo být ještě o chlup víc, protože chuť bílýho pečiva je opravdu výrazná a omáčku trošku přizdívá.


A jak to všechno sedí dohromady? Po kousnutí do sendviče ucítíte pečivo, pak pečivo s omáčkou, pak pečivo s omáčkou a zeleninou a pak konečně přijde maso. To ucítíte skvělou kombinaci pečiva a kuřete, dokreslenou chutí pepře a lehkým křupnutím zeleniny. Mix chutí je celkem vyváženej a cítíte tam všechno, co tam je. Jen poměr sil mezi chutí pepře a chutí pečiva by měl být naopak. Víc pepře, míň mouky. Určitě se najde sorta lidí, pro který je tenhle výrobek to nejlepší od KFC. Mě víc chutná Grander Texas, ale Brazer zase někdy rád ochutnám. Ale pokud hledáte něco opravdu zdravýho a lehkýho, dejte si wrap nebo salát. Sendvič díky hutnýmu pečivu asi nebude přesně to, co hledáte. Pro obyčejný tlouštíky je Brazer sendvič ideální odreagovačka mezi dalším Grander Texasem.

PS: Cena 85.- samostatně a 125,- v menu. Odpovídající za velikost a váhu sendviče.

2 komentáře:

  1. Sakra, to s tim šrotem mě totálně oddělalo :D Super práce autorovi, BK zdar!

    OdpovědětVymazat
  2. Co se týče omáčky jsem stejnýho názoru jen jsem jí ještě neměla u KFC ale u Mcdonaldu pro mě rozhodně nejlepší :-)

    OdpovědětVymazat