neděle 8. listopadu 2015

Křupavé kuřecí kousky + US Barbecue, KFC

4 světové chutě

Když jsem se jednou večer rozhodoval, co dál dělat, sežrat mrtvý kuře byla jasná volba. A když už kuře, tak KFC. A zase jsem stál před těžkou volbou. US barbecue nebo čínský sweet chilli? A protože Asii už jsem měl v podobě dřívějšího orientu, tak volba padla na ameriku.


Vezmu to zkrátka. Obsah je asi všem jasný. Kuřecí kousky v pikantním těstíčku zalitý barbecue omáčkou a posypaný sezamovým semenem. Kuřecí kousky byly super. Krásně pikantní, šťavnatý a byla jich spousta. Jen byly trochu vlažnější. Já rád hodně teplý jídlo a nějak moc teplým jsem tohle nazvat nemohl. Omáčka jako taková byla super. Krásně uzená, s kyselým nádechem a špetkou cukru. Měl jsem i lepší barbecue omáčky, ale tahle rozhodně nikoho urazit nemůže. Sezamový semeno nebylo cítit skoro vůbec. Snad jen trochu na prvním kousku, kde ho bylo nejvíc. Ve zbytku už jen lezlo do zubů a chuťovou bitvu prohrálo s pikantním kuřetem a uzeno-kyselou barbecue.


A dohromady? Dohromady je to spíš taková nesourodá směsice. Kuře dobrý, omáčka dobrá, ale dohromady jsou to chutě, který si ne zrovna rozumí. Tuhle barbecue omáčku od KFC si dokážu představit v sendviči nebo k pečenýmu červenýmu masu. Ale k pikantnímu smaženýmu kuřeti se mi až tak moc zase nehodila. Nebylo to špatný. Jen lehce nevyvážený. Rozhodně jsem si ale pochutnal, protože hromada kuřete od KFC v krabičce prostě nemůže být špatná, ať na ni nalijete kdovíco. Pokud ale chcete zažít něco neobvyklýho, volte raději kari nebo mango. U mě pořád vede kari. Cena je 149,- za standard verzi v menu. Já si k tomu dal kaši a skoro jsem to nedojedl. Toho kuřete je opravdu dost, i když se to v malé krabičce zdát nemusí.

Žádné komentáře:

Okomentovat