úterý 30. září 2014

Megagyros, Grill Nikolas, Ostrava

Málem tu nebyl v září ani jeden příspěvek! A to přece nemůžu dovolit. Novinky ve fast foodech vesměs žádný a tak dlouho trvalo, než sem se ve fast foodu vůbec zase objevil. Nedávno mi kdosi psal, že by rád recenze i na "podřadný" věci typu gyros, kebab a podobně. No většinou tyhlety věci držím v ruce v jednu ráno u Stodolní při čekání na tramvaj. A to není nejlepší čas na degustaci a recenzi. Samozřejmě kvůli tomu, že je špatný světlo na focení...

Ale i tak je v Ostravě jedno místo, kam se rád vracím a to i v regulérní době oběda místo meníček v restauracích. Grill Nikolas v centru je nonstop řecký bistro. Zní to strašidelně, uvnitř ani zvenku to nevypadá o moc líp, ale jídlo je fakt super. Kromě gyrosů a podobných věcí mají i řízky, různý masový kuličky, bifteky z mletýho masa plněný fetou a podobně. A když takovu masovou kuličku rozříznete, objevíte uvnitř čerstvě nasekanou petrželku. To po ostravských bistrech opravdu není standardem. A i ten gyros tam rozhodně není špatnej. Za 70,- dostanete něco, čemu říkají megagyros. Velikostí tak akorát, takže ten menší obyčejnej bych ani nezkoušel.


Složením je to naprostá klasika. Vepřový maso pořádně propečený na točícím grilu, cibule, rajčata, okurky, hranolky, tatarka, kečup a hořčice. I když v bistru občas obsluhuje (a nejspíš ho i vlastní) klasickej Řek (opálenej a kníratej), v gyrosu není tzatziki. Mě to nevadí, já tzatziki nemusím. Největší plus tohodle gyrosu je maso. Parádně opečený a parádně okořeněný. Společně se zeleninou, omáčkama a pita chlebem tvoří tak známou a mozkem chtěnou kombinaci chutí, pro kterou se rádi vrátíte. Hranolky jsou pak jen bonus, kterej stejně většina lidí vytahá a sni samostatně.

Za 70,- dobrá koupě. A to i přes to, že kousek naproti v Baníku můžete mít za 69,- celý menu. V Grillu Nikolas dostanete rozhodně nadprůměrnej gyros. Ale pokud zvolíte třeba masový kuličky s řeckýma bramborama, uděláte možná ještě o chlup líp. A pokud si k jídlu dáte i jejich kakaovo-tvarohovou buchtu, chybu rozhodně neuděláte. Až půjdete okolo a budete hladový, nelekněte se opravdu omšelýho zevnějšku a zkuste zajít dovnitř.

2 komentáře:

  1. Já tam před několika lety pracovala a ráda jsem uždibovala. Dnes si do Nikolas grill zajdu s chutí na něco dobrého. A hlavně tzatziki ty jsou nejlepší v celé Ostravě.

    OdpovědětVymazat
  2. jj osuhlas že je to best Gyros v Ostravě. Chodím tam už od roku 1995 (?) a budu chodit dále. Chutná přesně jako můj první Gyros v Řecku.

    OdpovědětVymazat