pátek 1. srpna 2014

Duetos, KFC

Toužebně očekávaná recenze toužebné novinky od KFC je tady. Sem tam KFC vymyslí něco, co dává i smysl. Duetos smysl dávají. Malá svačinka za pár korun toužebně konkurující toužebné konkurenci. Je po čem toužit?


"Duetos – to jsou dva sendviče ve výborné tortille. Uvnitř Vás překvapí šťavnaté kousky kuřete s rajčaty, salátem a skvělou omáčkou." Tolik z webu KFC. Já bych to trochu poupravil. Sendvič není v tortille, ale tortilly jsou v krabičce. "Skvělá" omáčka je ve skutečnosti rajčatová. Zbytek sedí.


Po otevření krabičky vás překvapí velikost sendviče. Za 39 korun je to opravdu dostatečná nálož. Já dostal tortilly pěkně propečený, křupavý a teplý, takže další příjemný překvapení. Další překvapení je jejich náplň. Maso od KFC je skoro vždycky super. Tady tomu není jinak. I množstvím se KFC příjemně předvedlo. Z rajčat se stala aerosolová hmota, chuťově však v pořádku. Omáčka byla celkem fajn. Takovej řídkej slabší kečup. Co mě ovšem zarazilo byl salát. Nevím, jak tyhlety Duetos vyrábí, ale salát podle mě pamatoval děrný štítky. Taky sebou nesl jakousi podivně konzervační chuť. Jako kdyby byl tři roky naloženej v plechovce, pak ho šouply do Duetos, zmrazili, počkali další tři roky a pak ohřáli v mikrovlnce. Když nedokážou zaručit jeho čerstvost, nemají ho tam dávat vůbec. Nechyběl by tam.


Ale až na pochybnej salát jsou všechny suroviny super a jejich klasická kombinace neurazí. V chuti hraje prim vynikající pikantní kuře doprovázený rajčatama. A za 39 korun? Pro mě osobně jasná koupě. Pokud máte chuť na kuře, ale za dvě hodiny vás čeká další velký jídlo, běžte do KFC pro Duetos. Opravdu parádní předkrm za parádní cenu. KFCčku se konečně něco zase jednou povedlo. Ale pořád je to jen dvojhubka. Chtělo by to nějaký variace na Grander nebo tak...

5 komentářů:

 1. Já byl na to taky poměrně natěšený, ale dostal jsem duetky o poznání prázdnější (soudím dle fotky) a omáčka mi taky příliš nesedla. Příště radši iTwist.

  OdpovědětVymazat
 2. Mě teda omáčka dost zachutnala. Je to (nebo se hodně podobá) salse, kterou si dávám k nachos, takže se k tortille hodí.

  OdpovědětVymazat
 3. Dnes jsem ochutnala a teda už nikdy .. ne že by nechutnalo ale nebudu riskovat, že to budu mít znova poloprázdné a suché.

  OdpovědětVymazat
 4. Po mojí první ( a dost možná poslední ochutnávce ) jsou moje pocity dost bídné, chuťově nejsou špatný, ale dostal jsem jen takové placky s troškou věcí uvnitř, cena naštěstí ale není tak vysoká, takže když dostanu někdy chuť na tortilu dám jím třeba ještě šanci.

  OdpovědětVymazat