čtvrtek 20. února 2014

Royal Western, McDonald's

Royal týdny

Royal týdny pokračujou a naprosto dokonalýho Royal Bacon vystřídal Royal Western. Proč musel odejít zrovna Royal netuším, ale mrzí mě to moc. Na druhou stranu Royal Western je sendvič, kterej minulej rok už testovali na lidu maschinenführerin Merkelové, takže by nemusel být špatnej. Tak taky nejspíš vznikla jedna z největších blamáží McDonald's poslední doby, když obyčejnou BBQ omáčku označili za pikantní. Asi člověk překládající promo obrázky z němčiny do češtiny zapomněl význam slova "rauchiger".


Podle už zmiňovanýho popisku na webu Royal Western obsahuje grilovaný maso, slaninu, sýr, křupavou cibuli, salát, čerstvou cibuli a pikantní omáčku. To všechno je v klasické středně veliké housce a'la Royal. Pěkně od začátku. Maso je celkem dobrý a poměr masa k housce není špatnej. Slanina je super jako vždy. Sýr jakbysmet. Trochu problém bych viděl v cibuli. Co se té smažené týče, tam mi vadí jen množství. To je skromný jak skotská banka. Dvakrát sem ji zahlídnul a jednou i ucítil. Chuťově špatná nebyla. Problém bych pak měl i s bílou cibulí. Té tam bylo hodně, ale chuťově byla slaboulinká. Asi zrovna špatná várka. Ne že by mě z ní snad musely slzet oči, ale nějaký ty grády by mít měla... Salátu bylo dost a chuťově ušel.


Omáčka je pak kapitola sama o sobě. Pikantní? Ani náhodou. Trošku nakyslá a opravdu lehce kouřová BBQ omáčka to je. A to není až tak na škodu. Mně omáčka chutnala. Proti BBQ omáčkám nic nemám a tahle patřila k těm lepším. Jen lituju ty davy natěšených jedlíků ohně. Na Scovilleho stupnici by tahle omáčka získala tak leda jedničku. Spíš někde zaútočil šotek v překladu z němčiny, protože jako pikantní by tuhle omáčku mohl označit jen člověk alergickej na kapsicin.


A jak to chutná všechno dohromady? Celkem nepřekvapivě celkem dobře. Osvědčená kombinace BBQ omáčky, masa, slaniny a sýra neurazí snad nikdy. Do toho čerstvá zelenina a máte sendvič, kterej se opravdu hodně dobře jí. Jen škoda té slabé cibule. Její chuť by mohla sendvič hodně opikantnit a poslat o třídu výš. Na smaženou cibulku si chutě nedělejte vůbec. Nejspíš si ji ani nevšimnete. A pokud budete mít opravdu štěstí a dostanete štědrý množství, můžete si k hodnocení připsat jeden plusovej bodík. V tom jednom kousku, kde sem ji cítil, se skvěle doplnila se slaninou a nebyla to špatná kombinace.


Royal Western hodnotím lehce nadprůměrně. Není to žádnej trhák a u konkurence dostanete líp sladěnou kombinaci chutí, pokud si na sendvičích s BBQ omáčkou potrpíte. Ale je to příjemná změna a pokud si ho dáte, litovat nejspíš nebudete. Trochu mi připomněl sendvič 1955, na kterej sem se právě začal docela hodně těšit... Cena Royal Western je 129,- v McMenu (119,- malý menu) a 85,- samostatně. Cena to není nijak přemrštěná, ale vzhledem k velikosti sendviče najdete určitě i lepší kauf. Ale pokud rádi experimentujete, tohodle pokusu se rozhodně bát nemusíte.

2 komentáře:

  1. Zrovna v pátek jsem si tak říkala, že něco novýho ochutnám u Mcdonalds a byla jsem rozhodnutá, že si dám zrovna tohoto burgera ale když jsem odcházela nesla jsem si si Countryho ... nějak nejsem schopná dokopat se k novinkám :-D a hlavně si nemůžu odpustit tu omáčku v Countrym :-) snad se do něj dokopu když říkáš, že je celkem dobrý .. bohužel u Nás zatím nic jiného nemáme .. než Mc ... :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Já ho zkusila a byl opravdu dobrý, ale jak si psal o tý smažený cibulce tak jsem ji tam taky skoro neměla. Škoda :-(

    OdpovědětVymazat