čtvrtek 2. února 2012

Schwarzwald & Cheese, McDonald's

Sýrová sezóna 2012

Konečně je to tady. Nová sýrová sezóna u McDonald's. Sice ji máme zase skoro poslední v Evropě, ale co sem tak sledoval její postup, tak musím říct, že máme jednoznačně nejlepší hamburgery. Stálici Swiss King (recenze ZDE), novinku Schwarzwald & Cheese a novinku Blue Cheese. Poslední dva jmenovaní se střídají po týdnu. Cílem téhle recenze je jediná věc. Je Schwarzwald & Cheese lepší než Swiss King? Pro odpověď čtěte dál.


Celkem peklo přijít o sýrové sezóně do McDonald's a neobjednat si Swiss Kinga. Ale udržel sem se a ochutnal Schwarzwald & Cheese. Obsahuje švarcvaldskou šunku, smaženou cibulku, grilovaný hovězí, sýr, sýrovou omáčku a pikantní hořčici. Tohle všechno je nacpaný v sýrové housce. Prvně rozeberu jednotlivý suroviny. To hlavní v tomhle sendviči je určitě švarcvaldská šunka. Celkem moderní záležitost, kterou dneska není problém sehnat ani v nejmenším obchůdku. Rozhodně věc, za kterou se vyplatí připlatit, protože ty obyčejný švarcvaldský šunky sou celkem nejedlý. O to víc mě překvapil McDonald's, když sem v sendviči našel opravdu luxusní kousky šunky a že na ni nešetří a měl sem tam snad tři velký plátky (nebo dva fakt obří). Viz fotka níž. O to víc člověka překvapí, že v sendviči ji stejně skoro vůbec neucítíte a kdyby na vás po kousnutí nevyskočila z pod masa, tak si ji ani nevšimnete... Celkem paradoxně by třikrát levnější opečená slanina udělala víc práce.


Pokračujem v rozebírání surovin. Smažená cibulka chutná jako smažená cibulka a v mým sendviči s ní rozhodně nešetřili. Nevím, jestli sem měl štěstí na člověka v kuchyni nebo to mají takhle nařízený, ale opravdu sem dostal bohatě obloženej sendvič. Kdybych měl stejný množství smažený cibulky i v 1955tce, byl bych v sedmým nebi. Maso je klasicky dobrý. Sýr neidentifikovatelnej a sýrová omáčka stejně vynikající jako ve Swiss Kingovi. Jednou z novinek je i sýrová houska. Konzistencí i chutí dobrá, ale popravdě sem z ní sýr teda vůbec necítil. Co je ovšem klíčovou součástí tohodle hamburgeru je pikantní hořčice. Ani švarcvaldská šunka, ani sýrová omáčka, ale právě hořčice z tohodle hamburgeru dělá velmi, ale velmi zajímavej úlovek.


Samotná hočice chutná jako klasická bavorská hořčice. Pokud jste někdy měli tu čest, tak máte přesnou představu, jak asi chutná. Ostatní věřte, že bavorská hořčice je v podstatně naše krémžská hořčice, ale asi tak o polovinu míň kyselá a mnohem sladší. Takže vpodstatě nasládlá, jemně pikantní krémžská hořčice. No prostě bomba. Ale co je větší bomba, když se chuť téhle hořčice smíchá s chutí smažené cibulky a lízne se trochou sýrové omáčky. Opravdu vynikající kombinace. I když nutno podotknout, že hodně atypická a ne každýmu musí sednout. Ale pokud nemáte problém se Swiss Kingem, neměli byste mít problém ani s touhle kombinací. Trošku kontroverzně v tomhle sendviči působí snad jen ta švarcvaldská šunka. Opravdu si myslím, že by bez ní chuť sendviče nebyla nějak výrazně ochuzená. Asi pány manažery v McDonald's vyjde levněji vozit z Německa dvě suroviny místo jedné. Nebo zrovna byl v Německu výprodej švarcvaldský šunky a bavorské hořčice zároveň. Těžko říct.


Takže je nebo není lepší než Swiss King? A vyplatí se ho vůbec kupovat, když je v nabídce král všech sýrových sendvičů? Král sesazen nebyl, ale určitě se ho vyplatí ochutnat. Kombinace bavorské hořčice, smažené cibulky a sýrové omáčky se McDonaldu opravdu povedla a s masem v puse vytvoří zajímavou kombinaci, která mě osobně hodně sedí. Bohužel stojí celkem dost peněz a dokonce je o pětikorunu dražší než Swiss King. Samostatně stojí 95 korun a McMenu 135.


K menu si můžete dát smaženej camembert nebo bramborový mřížky. Camembertu dostanete tři kousky a je vynikající. Zvlášť s opravdu povedenou brusinkovou omáčkou (která je opravdu z brusinek). I když mi minulej rok smažený trojúhelníčky hermelínu chutnaly o chlup víc, tak si ten camembert dám určitě i příště. Bramborový mřížky od McDonald's jsou taky klasicky dobrý, i když mi na nich trochu chybělo koření, který na ně dávali dřív. Snad to byla jen chyba lidí u fritézy.

1 komentář:

  1. Chyba lidí u fritézy to být nemohla :)
    Co se týče nějakého dochucování, tak se solí jen hranolky ;) Brambory DeLuxe i mřížky jsou ochucené už před zmražením :)

    OdpovědětVymazat