sobota 26. května 2012

Double Beef Kick, Golden Wings a Champion Fries, McDonald's

Fotbalové parádičky

Snad všichni fandové fast foodů očekávali novou akci od McDonald's. Ne, že by Best Of nebyla dobrá, ale Swiss Kingů sme se přežrali už v zimě. A zbytek sendvičů si stačí dát jednou za čas. Přes dva měsíce dlouhá akce se tak zdála nekonečná a konečně tu máme nějaký novinky. No novinky. Pokud čtete krátký vzkazy v pravo na blogu, tak víte, že Double Beef Kick už dva roky zpátky obíhal germánský trhy. Akorát se jmenoval jinak. Jak to vím? Už sem jim ho kdysi záviděl, takže sem si na něj vzpomněl. :) Ale bylo co závidět? A kdyby někoho zajímalo, proč se akce jmenuje Fotbalové parádičky, tak je to proto, že za chvilku startuje Euro 2012 a McDonald's patří k fotbalu stejně jak Škodovka k hokeji.


Co se skrývá pod zajímavým názvem? Dva plátky hovězího ve fotbalové housce, dva plátky sýra, rajče, kyselá okurka, červená cibule, omáčka McChicken a pokud máte štěstí, tak i hořčice. K tomu všemu si můžete za úžasných 10,- přihrát extra slaninu. Podívejme se na složení trochu blíž. Takže maso klasika, ale hodně prťavý. Jsou tam sice dva plátky, ale opravdu uzoučký a na váhu bych řekl, že Big Tasty je masitější. Sýr je klasika, zelenina taky. Omáčku McChicken asi znáte. Celkem nevýrazná, ale to je kolikrát výhoda. A ta hořčice? No těžko posoudit. Když sem si svůj sendvič nadšeně donesl ke stolu, tak mě čekalo zklamání. Hořčice nikde! Naštěstí si McDonald's drží svůj standard kvality a když už se něco pohnojí, tak to ochotně personál napraví. Novej sendvič sem nechtěl, protože by letěl do koše a to, jakožto civilizovanej člověk, nemůžu dopustit. Manažer mi teda nabídl kompromis a sice hořčicovou omáčku v kelímku (samozřejmě zadarmo). Pěkný. I když hořčice už na začátku v sendviči by byla samozřejmě lepší. :)Po úpravě sendviče sem se konečně mohl pustit do jídla naplno. Tam mě čekalo další menší zklamání, následovaný hřejivým pocitem. Po prvním kousnutí neucítíte v podstatě žádnou výraznou chuť. Celej sendvič je takovej, jak bych to řekl, míň výraznej. O to víc tam potom cítíte zeleninku. Ono je tam zeleniny taky skoro víc než masa se sýrem. McChicken omáčka ladí hezky se zeleninou a hořčice (i přes větší množství) tam způsobí jen lehounce pikantní nádech. Hodně výraznou chuť tam má jedině kyselá okurka, a tu máte na dvě kousnutí, takže výslednej pocit nijak nezmění. Takže celej sendvič chutná hodně svěže a je to takovej větší, bohatší brácha Cheeseburgeru Fresh. Celkem dobrej. Rozhodně bych si k němu nedával "extra" slaninu, protože její chuť si v tomhle sendviči opravdu nedovedu představit a akorát by kazila výslednej svěží dojem. Co se ovšem opravdu nepovedlo je cena. Samotnej sendvič 85,- a v McMenu 135,-. Jen o pár korun míň, než stojí Big Tasty Bacon. A to je jinej kalibr.

Výslednej dojem teda celkem rozporuplnej. Sendvič je dobrej. Žádná extra třída, ale po Best Of a Sýrové sezóně je to příjemná změna. Nějak takhle bych si představoval letní hamburger. Ale ta cena? Ta jim asi opravdu ujela. Sendvič je tak tak průměrně velikej a zahučí do vás hodně rychle. A pak si začnete říkat, že jste právě utratily 85,- za něco, čeho se ani nenajíte. Velká škoda. Takhle vám ho nemůžu doporučit s čistým svědomím, protože sem opravdu na vážkách, jestli za ty peníze stojí...


K nové akci patří i nový bramborový kreace a fingerfood. Po několika letech jsme se dočkaly zase křidýlek. Na ty sem se osobně těšil moc, protože sem je ještě neměl tu čest ochutnat. Prve napíšu něco o nových hranolkách. Široký kvádry z bramborovýho těsta. Lehce kořeněný. S omáčkou deluxe opravdová slast. A co ty křídýlka? Ty mě překvapily, nemile. Velikost by ušla (jak Hot Wings), ale na mě opravdu až moc pikantní. Těstíčko je okořeněný nějakým kořením na pečený kuře, hodně výrazným. Ale do toho je tam ještě kopa chilli a to pro mě opravdu není. Pokud máte rádi pálivý, tak si na nich nejspíš pochutnáte. Maso dobře udělaný, těstíčko neodpadávalo atd., takže super. Ale já už si je nedám. Ještě bych doma podpálil gauč... A to není všechno! Další novinkou je Coca Cola Zero v nabídce. K McMenu dokonce dostanete pidiplechovčičku zdarma. Než se začnete radovat, tak se ještě raději mrkněte na složení té Zero. Ne že bych si nějak extra hlídal složení, ale Zero obsahuje cyklamáty a ty sou docela velký zlo. V USA jsou zakázaný úplně, u nás se můžou používat jen "nezbytně". Způsobujou prokázatelně rakovinu a vrozený vady, takže by je v žádným případě neměly pít těhotný ženský. Trocha osvěty neuškodí. Dejte si raději klasickou s cukrem. Nebo džus.

PS: Nevím, jestli to bylo mým rozpoložením nebo opravdu nedostatečnou velikostí sendviče, ale po pořádným jídle u McDonald's sme měli s přítelkyní ještě hlad a stavili sme se ve vedlejším Burger Kingu. Opravdu se na vás divně dívají, když držíte pytlík a pití od McDonald's a objednávate další pochutiny Burger King. :)


Žádné komentáře:

Okomentovat