úterý 2. října 2012

Steakhouse Classic, McDonald's

AMERICA'S GREATEST BURGERS

Obyčejnej Big Fresh u McDonald's nahradila neobyčejná akce. Americký týdny se u McDonald's objevujou celkem často. A většinou stojí za to. Pamatujete ještě na I Love New York? To byla bašta! Dokáže se ji letošní akce přiblížit? Kalibr má pořádnej. A sice Steakhouse classic, 1955 Burger a od osmýho nás čeká ještě California Beef Classic. Steakhouse Classic je sendvič, kterej v Evropě putuje už nějakou tu chvíli a má docela úspěch. A jak už to u nás bývá zvykem, úspěšný sendviče ze západní Evropy se dřív nebo později objeví i u nás (kde máme ten McRib?!). Člověka to může trochu mrzet, že sme tak pozadu, ale alespoň máme jistotu, že to nebude úplnej propadák a vyhozený prachy. Splňuje toto i Steakhouse?


Najdete v něm dvě hovězí masa, dva plátky sýra, dva plátky slaniny, červenou cibuli, ledovej salát a rajčatovou omáčku chargrill. To všechno je v sezamové housce. Hodně sem se bál velikosti, ale zbytečně. Big Tasty Bacon to není, ale jeho velikost rozhodně neurazí. Dává se v krabičce jen o kousíček menší (nebo dokonce stejné) velikosti než je krabička pro 1955 a dokáže ji vyplnit celkem solidně. Masa jsou tenký, ale sou dvě, takže stačí. Slanina je jako vždy u McDonald's vynikající a dva plátky taky neurazí. Sýr je rychlotavenej cheddar a díky rozložení s masem jeho chuť nejen ucítíte, ale krásně se vám spojí s chutí masa. Salát no comment. Červená cibule ostrá jak břitva. A co to hlavní? Omáčka? Chargrill sem nikdy neměl tu čest ochutnat, ani u McDonald's a už vůbec ne originál z USA a podobně. Ale co se mých chutí týče, tak ji musím pochválit.


Je to vlastně taková rajčatová omáčka, lehce říznutá omáčkou barbecue a co je hlavní, celkem dost říznutá chilli papričkama. Nebo spíš trochou tabasca. Prostě takovej dobrej, zauzenej, tak akorát výrazně pálivej kečup. Opravdu vyvedená omáčka. Pokud si pamatujete na Big Chili, tak si odeberte půlku pálivosti a dostanete přesně tu chuť, kterou se snažím popsat. Díky tomu, že tak nepálí, tak cítíte i ostatní chutě v omáčce, což jste v Big Chilli neměli šanci pochytit. A stejně tak dokážete pochytit i chuť ostatních surovin.


Takže v puse se vám po kousnutí rozline pikantní chuť rajčat se slaninkou, masem a sýrem. Jednoduchá, ale hodně vyvedená kombinace. Do toho se o slovo hlásí ostrá červená cibule, která pálivo-masitou chuť pěkně dokreslí. Bohužel tohle je jedno z jídel, u kterýho se hodně projeví výdrž na pálivost každýho jednotlivce. Pokud pálivý nemáte rádi vůbec, určitě si nepochutnáte. Pokud vám raz za čas trocha pikantérie nevadí, je to příjemný oživení menu McDonald's. Pokud jste se narodili v mexický poušti s chilli papričkou v zadku, tak to vaše liga není určitě. McDonald's se vydal zlatou střední cestou a co mě se týče, povedlo se. Ze začátku to pálí nádherně a vychutnáváte si každý sousto, pak vás začne pálit v puse a chuťový pohárky už se tak moc nechytaj. Ale pořád si pochutnáváte...


Prostě jednou zase sendvič, kterej se určitě vyplatí ochutnat. 1955 Burger a Big Tasty Bacon asi nepřekonal, ale rozhodně se s něma může srovnávat. Kdybych se do 8.10.2012 (to nastoupí California Beef) objevil ještě jednou v McDonald's, nejspíš bych si ho dal znova. Cena není nejnižší, ale ani nějak přestřelená s ohledem na velikost sendviče. 95,- samostatně a 135,- v McMenu. Pro větší jedlíky určitě doporučuju menu. Sendvič je celkem velkej, ale pořádnej hlad sám nezažene. Tak jako tak, už se nemůžu dočkat Californie v podání McDonald's...


K sendviči, menu nebo jen tak samostatně si můžete objednat v těchhle amerických týdnech cibulový kroužky. 6 kroužků s barbecue omáčkou za 29,- k menu. Nejsou tak dobrý jako v Burger Kingu, ale rozhodně za ty peníze stojí a doporučuju ochutnat. Cibulový kroužky u McDonald's zase dlouho neuvidíte. Což je škoda. Třeba ve Velké Británii už je mají v trvalý nabídce přes rok. Barbecue omáčka je hodně cítit po vinným octu a celkově není moc vydařená. Ale k těm kroužkům se nějakým záhadným způsobem hodí dokonale. I když mě nejvíc chutnaly samostatně. Možná proto k nim tu omáčku dávají zadarmo. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat