sobota 7. října 2017

Double Bacon King, Burger King

Dvojitý slanino král? Ano prosím. I když vlastně radši ani ne.


Ale pěkně popořadě. Double Bacon King je opravdu královský velký hambáč. S velikostí se dá srovnat s Big Tastym. Akorát místo jednoho masa máte masa dvě. Takže na vás čeká pořádná nálož masa. A to je tak asi všechno.


Proč? Vedle hovězího masa tam máte jen slaninu, sýr, majonézu a kečup. Podle Burger Kingu na vás čeká nová uzená slanina. Jó to zní dobře, o tom žádná. Ale menší problém nastane hned jakmile počnete zkoumat svůj sendvič.


Slanina tam opravdu je. Počet kusů taky není nikterak špatný (další kusy byly mezi masama), ale jejich velikost by rozesmála i čínskýho úředníka nevtipných záležitostí. Takový pidiplátky aby člověk pohledal. Chuťově nebyly nejhorší, ale oproti konkurenci teda žádná bomba. Chutnaly víc jako maso, ale zase se ztrácela ta úžasná vyuzená chuť. Takže celkově v sendviči neodvedou tolik práce a ztrácí se. Nejen okem, ale i chutí. Škoda.


Dalším chuťovým aspektem byl sýr. Ten měl příjemnou smetanovou chuť a s masem tvořil celkem fajn duo. Pokud máte rádi typickou chuť masa od Burger Kinga, tak by vás tenhle sendvič ani nemusel urazit. Bohužel ale...


Bohužel ale houska! Dámy a pánové, tahle houska byl fail. Fail, odpad, hnus, lapsus, krok vedle a spousta dalších podobných slov. A klidně i sprostých. Tahle houska mě opravdu znechutila celej sendvič. Houska chutnala o dost hůř než nejlevnější supermarketová, rozpadala se taky o moc víc, uprostřed byla tvrdá, jako by stará a celkově to byla ta zdaleka nejhorší houska, jakou jsem měl tu smůlu ochutnat. A to jsem jedl housky i plesnivý. Anebo housky na předměstí bulharskýho maloměsta. Ale žádná z nich, ani jedna jediná, nepřekoná tenhle suchej a rozpadající se hnus. Tahle houska navíc pohltila všechny chutě, všechny tekutiny a s tím vím veškerou radost ze života člověka, kterej si to snaží užít.


Což o to. Kdybych si koupil podobnej hambáč někde v hladovým okně u nádraží za šedesát, tak to zdlábnu a příště si najdu okno lepší. Ale tenhle burger stál krásných 159 korun samostatně a 199 v menu. Za dvě stovky dostanete pořádný jídlo i v těch opravdu lepších restauracích a Burger King má tu drzost vám naservírovat ač celkem fajn maso, tak v podobě, za kterou by se styděl i Babica.

Celou dobu jedení sendviče bojujete s houskou, baštíte maso se sýrem a majonézou, hledáte slaninu a snažíte se přijít na to, jak tohle mohlo přijít mezi lidi. Opravdu. Tohle si kupte jen pokud jste vyhráli ve Sportce a chystáte se ještě ten večer zabít. Jinak se od toho držte dál. A Burger Kingu velmi vřele doporučuju změnit výrobce housek. Tohle snad nemůže myslet ani vážně.

Dlouho tu nebyla podobně negativní recenze a doufám, že ani dlouho nebude. Ale tohle je opravdu konečná, takhle by to dál nešlo. Mimochodem to bylo poprvé po několika letech, kdy sem nedojedl burger ve fast foodu. Nestálo mi to za to.

8 komentářů:

 1. Polský (amrest) marketing v praxi. Když to nejde přes kvalitu, tak je třeba osekat náklady. Snad je i ten náš východní trh časem vyškolí, že hovno za drahý peníze nikomu neprodají, i když ho sebelépe navoní.

  OdpovědětVymazat
 2. S tou houskou je to smůla - pravděpodobně asi byl blbě roztržený (nezabalený) igelit a houska na vzduchu okorala. U těhle housek to jde strašně rychle - stačí hodina na vzduchu je tvrdá.

  Housky bych řekl že jsou na 99 % úplně stejné (vyrábí je stejná továrna někde v Rakousku) jako jsou u McD. Já když na takovou housku u nás v mekáči narazím, letí do koše. Bohužel ten materiál (já jim říkám poloopice) co ve fasfoodech často pracuje (u nás také) něčeho takového obvykle není mentálně schopen.

  OdpovědětVymazat
 3. Amrest totálně kurví i KFC, bohužel ostatní franšízanti BurgerKingu (JLV a Autogrill) jsou taky tragédi a díky tomu je BK u nás tam kde je.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem ho zkusil a za me dobrej sendvic, takova ta spravna prasarna. Slaniny jsem tam mel tak 3x vic, i houska uplne v pohode. Za me dobry, nazranej jak prase, dam jeste jednou :)

  OdpovědětVymazat
 5. Aktualni zkusenost, NDR, Kaltenkirchen. Muj Bacon naprosto famozni, luxus, pecka. Asi to bude tim, ze byl uplne cerstvej. Skoro se nedal udrzet v ruce, jak byl horkej. A co me tady jeste prekvapilo, byly hranolky v KFC. Nesrovnatelny s tim ceskym humusem. Tenky, krupavy, zlatoucky. A ano. Lepsi jak v Mc'D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další šťastný člověk. :) Já byl v Burger Kingu v Amsterodamu a ten mě nepřesvědčil. Všechno suchý jak podrážka.

   Vymazat